Тодорова сабота, прва сабота по Прочка

За време на владењето на овој цар извршена е најжестока хајка против христијаните. Тогаш настрадал и Светиот Великомаченик Теодор.

Четири години затвор за 2,5 кг марихуана

Велешанецот Лазе Малковски (43 год) доби четири години затвор, додека неговата сопруга Снежана е ослободена, откако беа фатени пред половина година како во нивниот автомобил превезуваат 2,5 кг марихуана.

Експлозив за соседот, во дрвјата за греење

Велешанец му подметна експлозив во дрвата за огрев на соседот, оти не разговарале.

Браво за пожарникарите, кривична за предизвикувачот

Честитки за пожарникарите кои гаснеа оган со застарена лична опрема, кривична за предизвикувачот,

Доживотен затвор за тројното убиство во „Три Бисери“, каде беа застрелани и двајца велешани

За убиството на Јордан Јроданов викан `Ркулот ( 37 год), Влатко Андреевски ( 26 год) и Владо Милошев полициски инспектор, убиецот Тони Денковски доби доживотен затвор

Шест години затвор за петмина застрелани во Горно Јаболчиште

И во повторното судење Сеад Јајов (26 год) од велешкото село Горно Јаболчиште доби казана затвор од шест години затоа што застрела пет лица, од кои четири беа деца.

Пиратски програми, пиратски ЦД и ДВД

извршени се контроли во 14 фирми и продажно место на градски пазар, кои се занимаваат со продажба на компјутери и компјутерска опрема, каде поради користење на нелиценциран софтвер, одземени се шест компјутери, 81 ДВД и 90 ЦД пиратски дискови.

Претепале соселанец

Жител на село Грнчиште бил натепан од соселаните бидејќи на им давал стоката да пасе на неговата нива

Упокојување на Св. Кирил Солунски 27 февруари

На денешен ден починал Кирил, постариот од познатите браќа Кирил и Методиј

Краделе месингани плочи од Спомен Костурницата

Четиричлена банда со два грабежи го оштетила Народниот музеј за 730 илјади денари

Откриени разбојници кои се маскирале со фломастер а се заканувале со пиштол

Велешката полиција фати две лица кои ги сомничи дека се раѕбојници кои за неколку месеци извршиле повеке кривични дела. Во три наврати одзеле по 13 илјади денари, а си цртале брада со фломастер.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »