Три дена гори шумата во Азот

Последнтеи десетина дена врабогените од ЈП МШ - Бабуна се на терен, гаснат големи шумски пожари

Опремата на железница во велешко се краде не во метри, туку во километри

Со кражбите сериозно се нарушува безбедноста на железничкиот патнички сообраќај, како за учесниците, за патниците, за лицата кои се во околината па дури и за самите сторители.

Повторно тензично на судењето за случајот нарачано убиство во Ореше

Повторно закани, навреди, пцости во судницата а се тоа во случајот со убиството во селото Ореше

Еден починат во сообраќајка кај мотел Македонија

Под неразјаснети околности возачот излетал од автопатот и завршил во банкината кај подвозникот за мотел Македонија.Возачот идентификуван како Новица А.

Свети апостол и евангелист Матеј, 29 XI

Од омразен цариник до сакан Господов апостол. Именден празнуваат: Матеј, Мате...

Украдено црковно ѕвоно тешко 60 кг

Звоното е украдено од црkвата во село Согле

Прекршочни за навивачите кои ја прекинаа ракометната средба

Деветмина навивачи на ,,Гемиџии,, ќе одговараат пред суд. Дел од нви повторници, откако истото го сториле и пролетва на одбојкарскиот натпревар Борец - Шкендија

Приватниот автомобил на градоначалникот Петров по втор пат оштетен

Полицијата не ги нашла сторителите од првиот обид, а веќе по втор пат за две седмици оштетен е автомобилот на градоначалникот на Велес.Тој бара од полицијата да ги идентификува сторителите

Од дом на велешки бизнисмен украдени 210 илјади евра

Кражбата се случила саботата попладне кога во домот, кој бил и канцеларија, немало никој.

Свети апостол Филип, 27 XI

Бил еден од дванаесетте Господови апостоли. Заради верата бил распнат со главата надолу, но тогаш се случил земјотрес во кој настрадале егзекуторите и многу народ.

Градот татни од експлозии, никој не знае кој тоа минира

Кој и што претпладнево минираше во градот?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »