Велешанец ограбил двајца мигранти од Авганистан, побегнал и се криел 12 дена

Разбојникот М.Д. ( 21 год) бил уапсен вчера по што му е одреден притвор од 30 дена

Скопјанец на магистралниот пат Овче Поле- Велес уапсен со 12 бегалци

Мигрантите кои биле од Бангладеш ги превезувал во „порше-каен“

Утрово овчар пронајден мртов во близина на село Војница

Доктор од итната помош не констатирал траги на насилство на телото на починатиот

Велешанец почина од повреди здобиени во сообраќајка, кај Градско

Ѓ.М.(70 год) починал во болницата „Мајка Тереза„ во Скопје, возачот поминал со полесни повреди и инсистирал да биде пуштен од Болница на домашно лекување

Вчера 61 лице казнето оти не носеле заштитна маска

Во изолација и самоизолација во велешко има 128 лица. Во државен кратнин се шест велешани повратници од странство

Вчера во Велес казнети 45 лица оти не носеле заштитна маска

Нови лица во изолација и самоизолација во велешко

Роденденска прес на ОК на ВМРО-ДПМНЕ за три децении постоење, со прашање до власта, што сработила

Доста ни е од политички, здравствени и економски кризи кои ги има секогаш кога СДСМ ја има власта - кажа на прес конференцијата Здравковски

Гласањето за вонредните парламентарни избори е в среда на 15-ти јули, се гласа од 7 до 21 часот

На 13-ти гласаат лицата во домашен карантин и позитивни на ковид-19 а на 14-ти болните и изнемоштените лица. 15-ти јули е неработен ден

Викендов во Велес пишани 82 казни за не носење заштитна маска

Во изолација се 67 лица а во самоизолација 52, во велешко

Две тепачки викендов во градот

Нападнат вработен комуналец од Дервен додека работел кај Бричкова чешма, групна тепачка во Ромската населба над Потокот

ОЈО Велес од судот бара за девет лица по 800 евра глоба затоа што не почитувале полициски час

Обвинетите биле затекнати од полициски службеници како се движат пеш или со автомобил по улиците низ градот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »