Девојче удрено од автомобил на пешачки

Незгодата се случила на ул. Алексо Демниевски Бауман

Намален бројот на кражби во велешко лани

Идентична е состојбата и во кавадаречко и неготинско. Се крадело меѓу другото и ракија

Жаклина мајката на малата Тамара кон обвинетите -правда мора да има

И на сто години да ги осудите присутните и целата држава да ми ја дадете, моето дете нема да ми се врати-кажа во судот Жаклина Димовска. 12-те обвинети не се чувствуваат за виновни

Велешанец на полноќ ограбен на автопат

Две лица го нападнале А.Б. и му го одзеле мобилниот

Велешките пожарникари со помалку работа лани во однос на 2017-та

Најголем број интервенциите на пожарникарите биле во опожарени куќи и при шумски пожари.

Една година затвор за сообраќајката на велешани кај Ниш

Љупчо Теовски се спогодил со обвинителството и добил една година затвор

Во населба Шорка опожарена куќа

Мајка со две деца се здобиле со опекотини од втор степен и се згрижени во Болница

Бран на нови именувања на директорски позиции во Велес

Ќумбев е в.д. на ЈКП Дервен, Дамчевски, на ЈП Парк Спорт, Синадинов на ЈП Велес гас, Калешова во ОУ Благој Кирков. Бојаџиев е нов в.д. директорот на ЈЗУ Општа Болница Велес

Директорот на ЈКП Дервен поднесе оставка

Ѓоре Стојанов ја поднел од морални причини, конфликт на интереси оти и синот му е раководител на државна институција

Струмичанец доби условна затворска казна за сообраќајка во која почина жител на Мамутчево

Максимов сам пријавил во полиција дека ноќта во нешто удрил, кај Картманово

Кај велешанец пронајдени пиштоли и муниција

Мртов велешанец пронајден на пруга

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »