Убиство во Гевгелија

За двете осомничени лица во Основен суд Велес им е изречена мерка притвор од по 30 дена

Ново сведочење како Николова ветувала вработување во МВР а наплатувала во евра

Обвинетата Николова тврдеше дека оштетените всушност биле лихвари од кои земала пари за лекување

Велешанец дел од група во Штип фатена со 1, 3 кг марихуана

Т.Ш. (21 год) времено престојувал во Штип како и другите двајца членови на групата

Зголемена казната за таткото за обљуба на ќерката од 10 на 11 години затвор

На велешанецот А. Ј. му се судеше за кривично дело ,,Обљуба со злоупотреба на положбата,,

Четири години затвор за неготинец оти се самозадоволувал пред деца

Настанот се случил на 24 април минатата година, во дворот од семејната куќа

Удрил во куче, излетал од пат

Сообраќајка на автопат кон Скопје, повреден кавадарчанецот Р.Д.Настрадаа јајцата кои ги превезувал

Дванаесет години затвор за обљуба на ќерката

Сопругата на осудениот, која го пријави настанот во полиција, по објавувањето на пресудата за нејзиниот маж се онесвести

Една година затвор за сообраќајка која се случи кај Ногаевци

Ибраим кој со камион удри во пик ап, го признал делото, сообраќајка во која имаше еден починат и еден тешко повреден

Двајца велешки гинеколози обвинети за смрт на новороденче

Започна судењето на д-р Ристо Гашев и д-р Аристотел Тренчев обвинети за смртта на бебето на Оливера Гиновска Анева

Четиригодишно дете се бори за живот по сообраќајата кај Буслици

Се судриле ,,фиат пунто,, и џип ,, мицибуши Л 200,, има и две полесно повредени лица

Сообраќајка кај Градско, загина гостиварец

Автомобилот марка ,,БМВ,, излетал од автопат, кога патниците, четири млади лица, се враќале од забава во Гевгелија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »