Двеипол илјади жители на велешко се дома поради ковид-19

Висока бројка, која може лошо да влијае врз економскиот момент но и животот во целост

Стево Крстевски е нов в.д. директор на Фондот за здравство, одлучи Владата

Крстевски (36 год) дипломиран економист сопственик на книговодствено биро

Собрани и поделени 15 пакети со храна за Недела на гладот

Пакетите ОО на Црвен крст Велес ги предаде на лица од семејно ранливите категории, на кои им е неопходно потребна

Коцевски состојбата во Велес, по големиот број позитивни на ковид-19 и починати, ја оцени како крајно алармантна

Во велешко за десетина дена беа регистрирани 200 случаи на позитивни со квоид-19 и 15 смртни. Три воспитувачки во градиките, петмина вработени во ЈКП Дервен и петмина полицајци, двајца вработени во локалната власт, тројца ученици основци..

Колку возачите даваат првенство на минување, контролирала сообраќајната полиција

Во Велес девет прекршоци, во Кавадарци три а Неготино еден

Дрзок крадец на ден пладне влегол во дом на велешанка, ја малтретирал и одзел накит и мобилен

Жената бил 80 годишна

Врховен го ослободи Адис Куртагиќ од обвинението дека е сторител на убиството на Ибрахимовиќ

Останува мистерија кој сурово го ликвидираше со куршум во тилот, Бајро Ибрахимовиќ во близина на Бензинската пумпа на Штипско џаде

Помош од Германскиот Црвен крст за погодените од ковид-19 во велешко

50 семејства од Општините Велес, Чашка и Градско ќе добијат пакети со храна и хигиенски средства, кои ги делат волонтери на ОО на Црвен крст Велес

За греењето во ОУ Блаже Конески партиска реакција и одговор од училиштето

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција констатираше дека во ОУ Блаже Конески нема греење-не работело парното, прозваниот директор брзо одговори греење има, преку грејни тела.

Седумдесетина велосипедисти возеа на „Велес мтб 2020“ (фото)

Традицијата остана иако времето не беше на страната на учесниците

Премиерот Заев и министерот Спасовски засадија садници на езеро Младост, за 75 години од Обединетите нации (фото)

На чинот присуствувал дипломатскиот кор и претставниците на ОН во Македонија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »