Василица вековна традиција на велешките занаетчии (фото)

Денес празнуваат сите кои работат со железо. Се додека се гради има потреба од мајстори - вели кумот Николче Тодоров

Првиот брак годинава во Велес, го склучија Ева и Марио (фото)

Се венчаа на 9-ти јануари

Зелената коалиција повторо активирана

Градоначалникот Коцевски побара поддршка на концептот за одржлива урбана мобилност, здруженијата побараа велосипедски и пешачки патеки и субвенции за велосипеди

Како велешките комуналци го собираат сметот, кога снегот ја отежнува работата(видео)

Собирањето смет отежнато, ноќе нема да се собира. Од некои делови на градот комуналците рачно го изнесуваат

Бадникова поворка трета година по ред (фото)

Пеејќи ја Божикната песна - Вечниот Бог, се движеа по улиците на градот и ја носеа убавата вест

Владиката Агатангел - Божик е време кога треба да се преиспитаме

Божикно послание на Митрополитот Повардарски Владиката Агатангел

Првото бебе родено во велешка Болница во 2019-та е машко, Елвин

Опаѓа бројката на родени бебиња во велешката болница, лани се родиле 505. Бебето е втора рожба во семејството Кариманови од Градско

Сите празници и неработни денови во 2019-та година

Седум викенди со по три неработни дена

СРЕЌНА НОВА 2019-та (видео)

Да во Новата година се Ви почнува со ДА

Награди за најубаво осветлен двор, излог и тераса за 2018-та (фото)

Кој ги доби наградите?

Признанија за тие што ја одбележаа 2018-та година (фото)

Најдобар комунален работник Коче Кочов, хуманист Димче Арсов, за храброст за Татјана Пановска. Врачени и стипендиите за најталентираните студенти и ученици

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »