Во август 349 Македонци побарале азил во ЕУ

Само еден отсто од Македонците кои побарале, добиваат азил во земјите на ЕУ

Коцевски- првата година наместо да работиме на проекти мина во враќање долгови

Ме критикуваат поединци од опозицијата и истата партија а тие ја довеле општината во ваква лоша состојба - кажа Коцевски за првата година од неговата работа како градоначалник

Отворена медиотека за деца и млади во Извор

Создаваме целина на образовниот процес како и слободното време на децата и младите од Извор- кажа градоначалникот на Чашка Горан Стојановски.

Одбележан 25 октомври – Европски ден на граѓанската правда, учениците делеа правда

Денес во Основен суд Велес беше отворен ден за граѓаните

Школа за водачи на извиднички патроли

Во извидничкиот центар Голозинци учествуваа 20-тина извидници од три извиднички одреди и еден во формирање

По петти пат велосипедисти рекреативци возеа по велешките земјени патишта (фото)

По петти пат велосипедисти рекреативци возеа по велешките земјени патишта Се возеше средно лесна патека во должина од 48 км, учествуваа 300 рекреативци

Хуманитарно на Питијадата собрани 75 илјади денари

Средствата се за операција на 14 годишниот Кристијан Андреев

Со игла и конец создаваат уметност

Цеца Србова освен што работи со конец била и декоратер во порцеланка и со рака украсила илјадници чинии и фигури. Велика Гелева рачните изработки ги поклонува. Македонка Иванова ги понуди изработките од чеизот

Фудбалски ветерани собраа 65 илјади денари за лицата со церебрална парализа

Здружението собира средства за да купи комбе за превоз на нивните членови. Претходно млад брачен пар, наместо цвеќе за свадбата, средствата ги донирал на Здружението

Велешките комуналци со шест пехари на игрите во Охрид

Се натпреваруваа 17 учесника од ЈКП Дервен

Жиро Маркети одбележаа 30 години работа

Горд сум и среќен што со чесно и домаќинско работење можам да кажам дека успеавме и дека мојот сон стана реалност- рече сопственикот Јованче Ѓошевски

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »