Еден прејаден, излетан автомобил, пожар и нападнат полицаец, билансот од новогодишната прослава

Мирна ноќ во велешко, нема тепачки, нема алкохолизирани

Среќна Нова 2021 и весели Празници (видео)

Лета, лета времето, дали некој по сто години некој на нас ќе се сеќава - Влатко Стефановски

За еден викенд склопени седум бракови во Велес, што одамна не се случило

Годинава само 263 брака за цела година се регистрирани во Велес а цел еден месец од 20-ти март со 24 април немаше ниту еден

МПЦ-ОА порача без масовни собири за Водици ниту поворки за Бадник

Богојавленското осветување да се случува во кругот на храмовите а верниците да носат заштитни маски во храмовите

Кадpиов во Собрание, Трчков во Советот

Персонални промени во Парламентот и општинскиот Совет

Стотина пакети помош за ромското население од градот

Помошта е од Фондацијата Отворено општество и ја поделија волонтерите на Општинскиот Црвен крст од Велес

Во 11,02ч. денес понеделник стигна астрономски зимата, пред нас е најдолгата ноќ годинава

Според УХМР не очекува зима со натпросечни температури и просечно врнежлива

Велешани со воз патуваа до Дортмунд и Париз а на шопинг до Трст и Солун

Денес со железница може да се патува со во Македонијна

Претседателот Пендаровски и децата од ПОУ Маца Овчарова, запалија свеќа за Еврејскиот празник Ханука

Во спомен на 7.144 Македонски Евреи жртви на холокаустот

ЕКСКЛУЗИВНО -Бродот Галеб минува низ Велес мај 1962-ра

Во вестите на Радио Титов Велес од 15-ти мај 1962-ра, е напишано дека „минувањето било голема сензација„ и пола граѓанство го следело настанот, за кој се сечеле телефонски и кабли за струја,за да може бродот да мине. Бродот Галеб и денес сообраќа по Охридско езеро, од Охрид до Свети Наум и назад

Поставувањето на новите скулптури од колонијата, причина бистата на Благој Кирков да се отстрани

Манданата на местото од Брашнар, Брашнар на местото од Џинот и Кирков, Џинот пред театар, Кирков извиси

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »