Велешанецот Ракиџиев потпретседател на ФФМ

Ова е одлука на УО на Фудбалската федерација на Македонија

Претседателскиот кандидат Река се промовираше во Велес

Имаше средба со жителите на Велес а беше во посета и на Горно и Долно Јаболчиште

Воведувањето на платеното паркирање заглавено во правните нормативи

На главните градски улици каде во трета лента, платено би се паркирале автомобили, МВР не дава согласност оти улиците се магистрални и регионални

Превозот во Велес според потребите на луѓето и заштитата на животната средина

Одржлив начин на живот со предност на пешачење, возење велосипед и користење на јавен градски патнички превоз

Жителите на улица Белградска често без вода, ЈКП Дервен најавува решавање на проблемот

Честитите дефекти во населба Тунел, биле поради застарената водоводна линија

Пендаровски - да создадеме правна и демократска држава

Заев- Стево Пендаровски е човек кој сплотува, обединува, кој не дели, човек за кого сите се еднакви. Предизборна трибина со граѓаните во амфитеатар на Mладински парк

Осуммина возачи нe дале првенство на минување

Велешката сообраќајна полиција во контрола, се починуваат ли правилата на прописно возење

Цесна се урна кај Солунска глава

Сите четворица патници, семејство Бошнакови бугарски државјани се мртви

Од кафетериите во градот се крадат гајби со празни шишиња

Во неделата наутро велешката полиција фатила две лица од Арачиново и Липково кои во нивниот автомобил имале украдени гајби

Една фотографија, на неа пет генерации од семејството Маневски

Највозрасниот член Марија има 89 години а нејзината пра-пра внука Лина една година

Одбележан 1-ви април Денот на доброволното младинско ангажирање (фото)

Поранешните акцијаши, повторно активни, денес чистеа кај Железен мост

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »