Осветлена е трим патеката и фитнес центарот на отворено во Градски парк (фото)

Инвестицијата е вредна 428.144 денари, средства од општинскиот Буџет

Панчевски, екс претседателот на Основен суд Скопје 1, доби три и пол години затвор, неправосилно

Панчевски беше обвинет за злоупотреба на службена положба, дека рачно местел предмети како претседател во Основен суд Скопје1, во периодот од 2013 до 2016-та, според обвинението вкупно 45

Уредена е првата плажа на езеро Младост (Фото)

Ги потсетувам посетителите да ја чуваат урбаната опрема која е поставена - кажа градоначалникот Коцевски

Почина Борче Пинев, државниот правобранител за Велес

По пет дена борба за живот, Пинев подлегна на повредите

По реакциите на дел од граѓаните, вчеравечер полицијата ги контролираше мотористите

Во Велес се регистрирани и санкционирани 20 прекршоци- соопшти полицијата

Волонтерите на Црвен крст Велес, поделија 50 пакети помош од УНИЦЕФ

Поделени биле и шест пакети донација од велешанец кој живее во Германија а се по повод Илинден и Курбан Бајрам

Панко Брашнар нема да се врати во Велес

Не е можно да се изврши пренос на посмртните остатоци на Брашнаров, бидејќи се во заедничка гробница, заедно со голем број погребани, поради што е невозможно да се идентификуваат -порачале од гробиштата во Мирогој

Ненад Коциќ пратеник во Собранието - да направиме општество подобро за сите

Ветивме економски напредок, просперитет, правда за сите, подобро здравство, екологија, тоа ќе го остваривме

Жителите на Чешелот, на зградите околу Авона и главната улица преку лето мака мачат од масовни собирања на млади, на мотористи и на коцкари

Побаравме од СВР Велес во ноќните часови да прават посебни контроли, на местата каде има масовни собирања - рече градоначалникот Коцевски

Во средата вечер во дом во кичевско, во ѕидовите пронајдени две рачни бомби

Неексплодираните убојни средства е останати од Втора Светска војна

Врховен суд ја потврдил одуката на Судски совет за разрешување на судијата Панчевски

Советот за одлучување по жалба донесе решение со кое што жалбата на жалителот ја одби како неоснована, а ја потврди одлуката на Судскиот совет - соопштија од Врховен суд

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »