Како велешанката Муриса ја запроси дечкото Емир (видео)

Венчалниот прстен во киндер јајце. Наместо наградно патување за Краков, брачна понуда

СДСМ - Дајте ни глас да го промениме Велес (фото)

На партиска конвенција одржана во Општинската сала, СДСМ ги престави нивниот кандидат за градоначалник, Аце Коцевски и кандидатската листа од 23 советници

Чадиев ветив 117 проекти реализирав 370 (фото)

ВМРО-ДПМНЕ на партиска конвенција, одржана во салата ,,Бели мугри,, ги престави нивниот кандидат за градоначалник Славчо Чадиев и кандидатската листа од 23 советници

Потпишан Кодекс за фер и демократски избори

Тројцата кандидати за градоначалник на Општина Велес ставија потпис на овој документ

Славица и Дејан први се венчаа во новата црква Св. Кирил и Методиј (фото)

За спомен на овој момент, младенците Здравеви од црквата добија на подарок икона

На точак низ светот за помалку од 80 дена

Марк Бомот од Шкотска минал 18 илјади милји за 78 дена, 14 часа и 40 минути

Запрени решенијата за одржување референдум за бегалците кој треба да се одржи на 15 октомври

И во Велес заедно со 14 други македонски градови требаше да се одржи ваков референдум. Решенијата се стопирани до произнесување на Уставниот суд

Сите на велосипед, недела на мобилност (фото)

Како и во цел свет така и во Велес денес час и пол една улица беше оставена за пешаците и велосипедистите

Вечерва, петок во 22.02 ч. доаѓа есента

Денес, петок, ноќта и денот на северната хемисфера траат подеднакво.Не очекува врнежлива и потопла есен

Репариран паркот пред зградата на ХИВ (фото)

Обновени се десет клупи, поставени нови клацкалки, бојадисани се елементите за забава на децата

Ако не размислуваме различно, светот би бил едноставен

Иницијаторите за реформи на ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »