Војници и полицајци се грижат за редот, при влезот во велешка Болница

Тие се наоѓаа и пред влезовите на времените ковид центри -физикално и инфективно одделение

СДСМ - опозициската ВМРО-ДПМНЕ шири хистерија и глуми загриженост

Никој веќе не верува во таканаречените апокалиптични сценарија на Мицкоски, порачаа од СДСМ

Здравковски од протестот во Велес - Борисов да се извини па после договор со Бугарија

„Протест сега, за да не биде предоцна“ се одржа пред споменикот на Рацин во центарот на градот

Украдена и фрлена во Вардар, среде бел ден кутијата за донации за храна за гладните велешани

Непрофитната организација „Нула гладни во Велес„ најавува дека продолжуваат со нивната хумана мисија

СДСМ одговори- ВМРО-ДПМНЕ ги исфрли борците од НОБ на улица и ги менуваше имиња на улици именувани по партизани

Во реакцијата на СДСМ по барањето на Милошоски за оставка од премиерот Заев, се вели избори имаше пред четири месеци а Мицковски народот го испрати во опозиција

Милошоски во Велес, Заев не донесе инвестиции ни подобар живот, туку предавства

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

Општинскиот Црвен Крст подели повеќе од 700 комплети сликовници за децата од велешко

Сликовниците се донација од Светска банка

Стеве Дечев нов претседател на ОО на ДОМ за Велес

Партијата ќе се фокусира на загадувањето од каменоломите, неподносливиот мирис од фармите

Македонците од Хрватска се поклонија на Рацин и „Белите мугри“ (фото)

Во Самобор - Хрватска одбележана годишнината од печатењето на збирката „Бели мугри“ на Коста Солев

Лица сомнителни на ковид, користат такси за превоз до Болница, таксистите на удар

Барање до работодавачите, почести паузи и проветрување на просториите каде има бројни вработени. Седум деца и 14 наставника позитивни на ковид-19

Состојбата со ковид-19 е крајно критична, во Болницата доаѓаат се потешки здравствени случаи

Барањето на приватните лекари за тријажен центар се уште без одговор. Започнаа активностите за изградба на монтажната ковид болница

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »