Седум избирачки места во Велес променети

Во општина Велес ќе се гласа на 73 избирачки места за неделните вонредни парламентарни избори, бројот на гласачи ќе биде познат до петок

Древни „изгубени“ градови

Овие чуда на стариот свет вредат да се видат, или барем да се фантазира за нив. Во немирни времиња какви што се сега, не е лошо да се потсетиме дека луѓето се способни и за големи дела.

Почна кампањата Да ја заштитиме Македонија од пожари

Едуцирање на населението како да се спречпат летните пожари

Штафетата на младоста тргна од Велес

На 25 мај од Велес кон Скопје два часа патуваше штафетата на младоста

Свети рамноапостолни Кирил и Методиј Солунски 24 мај

Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни за културниот развој на сите словенски народи. Денес е именден на Киро, Кирил, Кире, Мето, Методиј.. Честит за сите нив.

Хуманитарна акција ,,За посреќно детство,,

Повик за велешани во хуманитарна акција за децата без родители, која ќе се одржува три дена попладне во Младинскиот парк

100 години на кремата Нивеа

Познатиот мирис кој враќа во детството, составот и прочуената сина кутивка, се ве асоцира на „Нивеа“ кремата, која оваа година прославува своја 100 годишнина. „нивеус“ - снежно бело.

Свети апостол и евангелист Јован Богослов 21 мај

Најсаканиот Исусов ученик. Најмладиот од 12-те христови апостоли и еден од четворицата евангелисти, Јован е наречен апостол на љубовта.

Планинарскиот дом ,,Папрадиште,, подновен

Со донација од амбасадорот на Малта во Скопје Мартин Јасбек и од Хотелот,,Континентал,, ПД Папрадиште доби нов мебел

Ослободителна пресуда за директорот на Киро Ќучук, Киро Камчев

Киро Камчев, директор на АД Киро Ќучук е ослободен од обвинението за злоупотреба на службена должност.

СОС телефон за деца и млади 0800 12222 при Првата детска амбасада во светот Меѓаши

По повод 17 – ти мај – Меѓународниот ден на СОС линиите за помош и поддршка на децата во светот, Првата детска амбасада во светот Меѓаши ја информира јавноста за состојбата на бесплатниот СОС телефонот за деца и млади 0800 12222 а воедно и потсетува за значењето кое го имаат линиите за помош на деца.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »