Вторник, по Велигден и Армијата ќе помага во Велес во почитување на редот

Во запазување на редот во градот ќе се вклучат и полицијата, пожарникарите, вработени во општината и од ЈКП Дервен

Двајца оздравени, двајца починати од ковид 19 во Велес

11 од сега заболените се на Инфективно одделение, дел дома дел на Клинички во Скопје

За Велигден од петок попладне до вторник наутро, сите по дома - забрана за движење

Од четврток 16 април, во 16 часот, до вторник 21 април 5 часот, се забранува движење на сите излетнички места, паркови и шуми низ целата држава

Докторите бараат од пациентите, не ја кријте вистината

Има сограѓани -пациенти кои се неодговорни и не ги даваат неопходно потребни информации околу ковид-19, реагираше градоначалникот Коцевски, во името на здравствените работници од градот

Заболениот со ковид-19 од Брзата помош до сограѓаните, изолиран сум веднаш по интервенцијата, немав контакти со пациенти

Лицето за сите 12 дена додека е во изолација немало никакви симптоми на корона вирусот и постапило совесно и професионално

Од Центарот за социјални грижи велат лицето Славче Јованов добива дневен оброк храна

Ова доаѓа откако видео со Славе Скобалот се појави во јавноста, на кое тој се жали дека со денови не јадел и бил гладен

Министерот Чулев ги посети полицајците кои се задолжени во Велес да ги спроведуваат мерките за полицискиот час (фото)

МВР соопшти дека пет лица помлади од 18 години не го почитувале полицискиот час а имало 971 лице во самоизолација

Последен пат во јавност починатите Катица и синот Ванчо се видени на почетокот од јануари

Од Центарот за социјални работи велат дека и било понудено старицата да биде згрижена во дом а синот во здравствена институција, но тие одбиле

Колони возила попладнево во еден правец кон Азот и Извор, како за првомајските празници

Викендот со 61 часовен полициски час, дел од жителите ќе го минат во реонот на Азот и Јасеново. Министерот Филипче -мораме да покажеме максимaлна одговорност и без исклучок да се придржуваме до пропишаното

Лицата кои се вратија од странство, почнаа да го напуштаат хотел Монтенегро, откако две седмици беа во државен карантин

Досега ниту кај еден од 70-те лица нема знаци дека имаат ковид-19 а 24 часовно беа под здравствена контрола

Маркарт донираше 2,4 илјади заштитни маски за ЈЗУ Здравствен дом

Компанијата сака да даде свој придонес во поддршката на локалните здравствени институции и здравствените работници во борбата со вирусот COVID-19

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »