Не очекува бериќетна година, првото бебе во Велес годинава е женско (фото)

Се родило три минути по полноќ. Тоа е трета рожба на Зорица и Ристе Николови

Претседателот Иванов ги посети војниците од велешкиот гарнизон (фото)

Иванов, кој додели телевизор, не прецизираше дали ќе влезе во претседателска трка на пролетните избори

Среќна Нова 2014 година

Сакајте и бидете сакани!

Најуникатните велешки понуди за брак годинава

На Ајфеловата кула и во хеликоптер над Монте Карло

Хуманитарен штанд со честитки и украси, за бездомните животни од градот

Собраните средства се помош на без помошните мачиња, кучиња, бездомни животни

Турска храна и песна , за сограѓаните

Храната и песната ги зближува луѓето

На велосипед шири еко култура и во декември

Шпанката деновие довози и до Велес, откако претходно ја прошета и Европа

Лековита вода кај куќата на Касапови

Мит или стварност, одлуката е Ваша

Ексклузивно, бев затвор во Франкфурт за дрога

Првиот велешанец кој јавно призна дека одлежал за продавање на хероин

Дел од приколките од езерото завршија покрај Бабуна

Локалната власт најавува нивно отстранување

Пешачки и легнати полицајци кај железничкиот премин Стар мост

Реагираат жителите од овој дел на градот, локалната власт најавува решавање со останатите црни сообраќајни точки во градот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »