Реосветен обновениот дел од црквата Св. Спас (фото)

Чинот го изврши Митрополитот Повардарски Владиката Агатангел

Угриновска го доби станот од наградната игра ,,Фискална во рака,,

Станот е во населба Кисела Вода од 52,5 м2

Баба Рада - Немам повеќе емисија поради лекарите

Ви недостига ли Баба Рада на малите екрани?

Мостовите на Вардар во велешко, не се повеќе во опасност

Децениските стебла дрвја беа опасност по стабилноста на три моста во велешко

Реките Тополка и Бабуна се вратија во течението, Вардар се закануваше

Мостовите на Башино село, Ногавеци и Уланци под закана од надојдената вода, но исчистени со механизација

Хуманитарен концерт за Тамара

Четврток вечер 27 ноември, сала Гемиџии, бројни гости, цена на билет 100 денари

Тополка се излеа во Превалец, Бабуна исто така (фото)

Вардар во Велес засега не е закана

Велешанката Вера Цветановска, првата камионџивка во Македонија

Го возев камионот и си пеев

Не` очекува просечно студена зима

Температурата ќе биде во границите на просекот, што не значи дека нема да има студени денови во текот на зимата

Во железничка несреќа настрадаа двајца браќа емигранти од Сирија

Несреќата се случила кај мостот на Тополка, на влезот во Велес

СЕФТЕ СО НАС за 9-ти ноември на Солунска глава

30 учесници на ветер, магла, дожд и минус 3 се искачија на 2.540 м.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »