За младиот херој, кој со сопствениот живот, го спаси животот на соученикот

Мухамед Али Јашари тинејџер од Кондово беше брутално убиен во училишниот двор во ГУЦ „Здравко Цветковски“ во Скопје. Не дочека да се радува на матурската вечер.

Денеска е Велики Петок

Настанот кој е поврзан со овој празник е Христовото распнување.

Денеска е Велики Четврток

Во четвртокот од последната недела на Христовиот живот на земјата е востановена животоносната тајна на Црквата, тајната на Евхаристијата.

Моите американски пријатели во Велес

Како и зошто Велес, Младинскиот парк пулсираа во боите на виножитото, во знакот на пријателството, пред Велигден а со Мировниот корпус и Филип Рикер во друштво

Започна изградбата на административна зграда на црквата Св.Спас

Таа освен за потребите на свештенството на црквата, ќе нуди и услуги за верниците

Промоција на здрава храна во Богомила

Чистата природна средина, здравата храна и традицијата се редок сплет кој може да се најде во центарот на Македонија, во регионот на Азот, општина Чашка. За поголема афирмација недостига сообраќајна инфраструктура и сместувачки капацитети

Досиеја Ми5: Нацистите ковале завера да ги отрујат сојузничките трупи со кафе, чоколади, цигари

Нацистите планирале да ги убијат сојузничките трупи со отруено кафе, чоколади и цигари, како дел од терористичката кампања во слободна Европа, покажуваат најновите отворени документи на Ми5

Крвава пролетна вечер, поради лизгавиот коловоз

Скопјанец излетал од автопат и починал а велешанец моторист тешко е повреден по пад од моторот и двете несреќи се случил поради лизгавиот коловоз. Сообраќајките се случија во четвртокот вечер.

Предвремените парламентaрни избори распишани за 5 јуни

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска ја потпиша Одлуката за распишување на предвремените парламентарни избори, што ќе се одржат на 5 јуни.

Собранието се самораспушти - предвремени избори во јуни

Тримесечното натегање има- нема парламентарни избори заврши. Собранието се распушти, изборите најавени за почетокот на јуни

Со доброволна работа го уредија патот до селото Сливник

Жителите на селото Сливник, велешко, сами го обновија патот до селото, откако локалната власт со години ги заборава.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »