Премиерот Заев и министерот Спасовски засадија садници на езеро Младост, за 75 години од Обединетите нации (фото)

На чинот присуствувал дипломатскиот кор и претставниците на ОН во Македонија

Годинава свештениците од Bелешкото архиерејско намесништво, нема да одат по домовите за кревање панагии

Поради состојбата со ковид-19, подигањето празничен славски колач ќе се извршува во црквите

Состојбата со ковид-19 во Велес е алармантна, поголемиот дел од новите случаи не знаат од кого го добиле вирусот

Позитивни се две велешанки родилки на ГАК Скопје. Позитивни има три медицински сестри од Инфективно, четворица вработени во ЈКП Дервен, двајца од Здравен дом. Коцевски ги повика граѓаните да носат заштитни маски и да не се групират

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ по улиците низ Велес

Членовите на партијата протестираа против како што велат криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот

Хуманитарна акција за „Неделата на борба против гладот“ на Црвен Крст -Велес и Жито Маркети

На четири пункта, граѓаните можат да остават прехранбени производи, не расипливи и со доволен рок на траење

Трактористите Павлов од Валандово и Манев од Росоман -државни прваци (фото)

Првенството се одржа во Чашка, со учество на дваесетина трактористи, победници од шесте региони

Велешанец два пати казнет оти во два наврати бил на улица во време на полициски час

Го збогатил Буџетот на државата за 1,7 илјади евра

Двајца велешани претпладнево алкохолизирани управувале возило, полицијата ги санкционирала (фото)

Граѓаните сакат ред, граѓаните сакаат безбедни улици и патишта -кажа портпаролот на МВР Ангеловски. Денес во сообраќајна контролна акција во Велес беа изречени 137 санкции по различни основи, 53 за мотористите

Децата од градинките донираа облека, обувки и играчки за социјално загрозени врсници (фото)

Хуманитарната акција беше во организација Детската градинка во соработка со Општинскиот Црвен крст

Состојбата со ковид-19 во Велес е средно тешка, посериозна од претходно, оцениле здравствените работници

Градоначалникот Коцевски ги потсети граѓаните дека доаѓа нов бран и треба да се почитуваат мерките за заштита

МВР- за возачка дозвола може да се полага и во било кој друг град, не само на подрачјето на СВР Велес

Жителите на Велес, Кавадарци, Неготино ќе причекаат уште неодредено време за да можат во овие градови да полагаат, оти посапката за распишување јавен оглас е во тек

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »