Од стариот бунар, протече топла вода

Чудото се случило на Божик, кога преку ноќ наместо ладна вода од него почнала да тече топла

Ендуро трките, тест на издржливост

На мотор, на две тркала, на Солунска глава. Не е прашање дали ќе паднеш, туку кога и каде

Одбиени проектите на Велес со Грција

ЕУ комисијата не ги прифати двата проекти на Општина Велес за зазеленување и туристичка промоција на градот, кои требаше да се финансираат со европски пари

По три дена, пробиен е патот до селата Горно и Долно Јаболчиште

Четири илјади жители на овие две села освен што беа отсечени од светот,живееја и во мрак

20 - годишна Македонка на чекор до остварување на американскиот сон

Велешанката Лале Стефкова ќе го осмислува пропагандниот материјал на „Американ Ерлајнс“. Амбициозната студентка на Универзитетот во Оклахома успесите ги постигнува благодарение на исклучително високиот просек, но и инвентивноста во работата. Сонува да стане автор на промотивен материјал за телевизискиот канал Нешнал Географик.

Стариот јавор, велешки фејсбук

Приказната за местото до каде се добиваат инфорамциите, за дел од велешани

Божикна честитка од Владиката Агатангел: меѓусебен мир, љубов и разбирање

Со овие желби и големи надежи ви го честитаме денешниот величествен празник и ви пожелуваме да го прославите во меѓусебен мир, љубов и разбирање.

Ланската година година на реновирање и градба на нови цркви

Преосветени Св. Богородица, Св. Петка, започна да чукаат 13-те ѕвона од камбанаријата на храмот во изградба Св. Кирил и Методиј, започна со градба болничка црква Св. Дамјан и Кузман

Редот во УВР Велес (Матично одделение)

Дали на УВР - Велес (Матичното одделение) му е потребна подобра организација?

Петар е првото новороденче годинава во Велес

Велешани чекаа три дена за да се роди првото новороденче во новата година

Дедо Мраз не доаѓа секаде

Или како живее првородената тројка во Велес од 2009-тата која на 1-ви јануари наполни три години

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »