Бадник 6-ти јануари

Ден пред Христовото раѓање. За како се одбележува Коледе и Бадник

Велешани не се опијанија ами се прејадоа за новогодишната ноќ

Не работеа ниту крадците за празничниот викенд. Работа имаше само за Електро Велес, делови од градот Новата година ја пречекаа во мрак

Прво па машко

Демрана Реџепи (20 )сама дома го роди нејзиното трето бебе, син, првото новородено во велешко во 2011.Таткото не знае дека добил син

Палатата на Абрамович од 175 милиони евра

Незадоволен од десетици куќи ширум светот кои веќе ги поседува, рускиот олигарх Роман Абрамович (44) купи зграда со девет станови во луксузниот кварт во Лондон, во непосредна близина на познатата стоковна куќа „Хародс“. Зградата со осум спални соби, пет надземни и три подземни спрата чини и цели 175 милиони евра и е вистинска палата достојна за крал, па дури и за цар.

Среќна Нова 2011 година

Барем за малку повеќе од лани, нека новата година Ви донесе поубави моменти

Советот оваа година работеше турбо

20 седници и 292 донесени акти се сработеното на Советот на општината за 2010 година.

Новогодишни награди за највредните велешани

Локалната власт им предаде награди на поединци кои дадоа белег за нормално живеење на градот.

Мостот кај железничка Рајко Жинзифов оштетен

Стотина жители од трите велешки села С`лп, Сопот и Белештевица се отсечени откако висечкиот мост се оштети од надојдениот Вардар.

Дедо Мраз дојде во ОУ Маца Овчарова и дневниот центар за деца со посебни потреби

Велешкиот градоначалник подели пакетчиња во Посебното училиште и Дневниот центар за деца со посебни потреби

Честит Божик за сите католици

На сите посетители на ТРМР од католичка вероисповед Честит Божик

Автомобилите на тротоар, пешаците на улица

Велешани мака мачат да најдат слободен паркинг простор Затоа ги освоија тротоарите. Пешаците сега се по улица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »