Барањата за откуп на земјиштето ќе се поднесуваат до 21 часот и без целосна документација

До четврток со работно време до 21 часот и без комплетна докуметнација ќе се поднесуваат барањата

Велес се збратими со турска Каршијака

Одлука произлезе од доставената Иницијатива од иселеници кои живеат и работат во Општина Каршијака-Измир, Република Турција.

Маалска без славина

Прилог за нашите, велешки ситни души

20 години ТВ Здравкин

Најстарата приватна телевизија во Македонија, прослави значаен јубилеј. Честитки за годишнината

Сообраќајка поради која утринава велешани задоцнија на работа

Во судир на два автомобили пред Пошта, причинета е поголема материјална штета а лекарска помош побарале 4 лица.

Али Ахмети, лидерот на ДУИ во посета на Чашка

Половина македонска Влада, сите албански министри на Водици во работна посета на општина Чашка.За тоа време чашкарци на маса, среде населба го славеа Богојавление

Зоран Миладинов по втор пат го фати Богојавленскиот крст

Пред многу илјаден народ Миладинов беше најсреќен меѓу 78-те верници кои скокнаа во Вардар. Чинот на крштевање на водите ги следеше и претседателот Иванов

Богојавление - Водици 19 јануари

Ден кога е крстен Исус Христос, кога водите стануваат лековити. Именден празнуваат: Богдан, (значи даден од Бога) Богдана, Бојан, Богомил (значи мил на Бога) , Јордан, Данчо, Јорданка, Данка, Даница, Јован, Јованка..

Годинава осветување на Св.Богородица и Св.Петка

Владиката Агатангел за 2011 најави осветување на возобновени цркви и манастири во велешката парохија

Велешките висококатници без излез во случај на пожар

Велешките висококатници се малку заштитени во случај на пожар, бидејќи недостигаат противпожарни скалила, заедничките тераси се полни од лесно запалив материјал а хидранти нема.

Гробиштата на црквата Св.Спас опасно место за посета

Гробиштата од црквата Св. Спас во Велес наместо место за духовен мир и спокој е место опасно по живот за посетителите. Крадците работеле и на Божик, кога ја ограбиле црквата „Св. Спас“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »