Се роди првото бебе во 2017-та

Утрово во 5ч. се роди Даниел, на Тања и Александар Ристови. За кратко време се родило и второ, исто така машко бебе

Среќна НОВА 2017-та

Успешни нови 365 дена во годината што следи

2016 година ќе биде подолга за една секунда

Преминот помеѓу двете години, ноќва ќе има една секунда плус

За традицијата, зошто и од кога се чека Нова година

Меридијански, Новата година во Велес пристигнува околу 23,35ч.

Баба Мразица облечена во фустан од балони

Стотина балони беа материјал од кои е облечена сопругата на Дедо Мраз. Неа ја облече Милче Кијајовска, моделот е во Ки Вест.

Македонците јадат најмногу леб па се друго

200 грама леб дневно и 70 грама месо.. и нешто чоколадо

Признанија за најдобрите во Велес во 2016-та

Отчет на градоначалникот за 2016-та. Врачени и општинските стипендии за десет средношколци и девет студенти

Промовирани девет наслови за лицата со оштетен вид

Шест книги со Брајово писмо и три аудио книги беа издадени од Здружението на слепи од Велес

Потреба од Младински информативен центар

Изложба на Медиа арт клубот, каде членуваат средношколци од градот

Репликата на Замокот Равале во новогодишен декор

Шербурнскиот дворец се наоѓа во Младински парк

Промовирана книгата на Цвета Динева ,,Храната како лек на 21 век,,

Препорака, важно е да се земат чистачи во организмот, тоа е В(ода) О(вошје) З(еленчук). Јадете јаромази. Совет на Динева за претстојните празнични денови

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »