За Балаклија, гостилница Боем и донаторите на велешани им поделија илјада сендвичи

Велешани во редици за бесплатен оброк

Скорниева е пронајдена жива, но премрзната од студот ноќеска и престрашена од шакалите кои ги слушала

Од болницата велат дека е надвор од животно загрозувачка и во стабилна состојба, но со повеќе скршеници поради што итно е префрлена на Клинички во Скопје

Годинава Источен петок Балаклија се одбележува без верници

Црквата ги повика верниците да ги следат литургиите преку видео пренос,полицијата презема мерки за почитување на вонредна состојба а градоначалникот апелира до граѓаните празникот можеме да го славиме и догодина

Од утре, четврток задолжително носење маски, шалови и марами врз носот и устата

Физичка дистанца од два метра и се забранува групирање од повеќе од две лица

Од утре, четврток, полицискиот час со намалено времетраење и преку ден и преку викенд

Се зголемува терминот кога возрасните над 67 и лицата до 18 години можат да се движат

Четири лица откриени на улица во време на полициски час

Вчера осум лица од Велес добиле решение за изолација, такви има вкупно 46 лица а едно за самоизолација, нив во велешко ги има вкупно 59

Двајца пациенти од Велес, излекувани од ковид-19, пуштени се дома

Викендот две лица поради влошена здравствена состојба се пренесени на Инфективна клиника во Скопје

Филипче -вработениот од СВР Велес кој бил на увид кај починатата и жената не се поврзани случаи иако имаат ковид-19

Обдукцијата покажала дека Катица и Ванчо Маноилови починале 3 до 5 седмици пред да бидат пронајдени

Под притисок на јавноста Центарот за јавно здравје од Велес ја повлече одлуката да од денес не земаат брисеви и продолжуваат со работа

Во Центарот вонреден инспекциски надзор за да се утврди дали се почитувани протоколите или има некакви неправилности во постапувањето

Владиката Агатангел во Велигденското послание - И покрај тешкотиите, маките и страдањата, со кои се соочуваме како цивилизација, не смееме да престанеме да ја негуваме надежта

Mилоста е послатка од гревот, дека љубовта е потворечка од омразата, дека простувањето е поблагородно од осветата - порача Митрополитот Повардарски, Агатангел

Еден месец во Велес нема склопено брак

Последната венчавка била на 20-ти март и првата најавена е за 24-ти април

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »