За 24 часа два пати невреме го зафати Велес (фото)

Силниот дожд и грмотевиците направија сериозни штети и го сопреа животот во градот. Сериозно оштетени улиците Св. Прохор Пчински и Св. Кирил и Методиј

Порој, громови, град попладнево во Велес

Силниот дожд и грмотевиците направија сериозни штети по домашните апарати. Најмногу настрадале телевизорите и компјутерите.

Саем на младински организации во Младински

Тие преку штандови ги промовираа сопствените активности

Што се пораки бележат гостите на Спомен Костурницата

И пораките зборуваат за авторот. Некој Спомен Костурницата ја споредил и со Герника на Пикасо. Последната е од генералот на АРМ Котевски...

Прошетка по Тополка (фото)

Понуда за каде да го минете слободното време

Cлика од музеј го одвела до мајка му

Американецот Дејвид Гуд ја пронашол својата мајка во џунгла во Амазонија откако ја видел нејзината фотографија на изложба

И во деветтата деценија од животот велешанецот доктор Јовев настапува со Езерки и 7-8

Освен музиката тој има голема љубов и кон кулинарството, издал брошура на три јазици со велешки специјалитети

Димов спортувам за да се вратам на патеката

Со 13 скршеници на левата нога, со мисла да му ја ампутираат ногата, тој се врати на патеката. Зоран Димов поштарот голем спортист и уште поголем човек

Препораки на спасителите за капењето во базен и езеро

Спасителитедо крајот на летото ќе ги надгледуваат капачите на Градскиот базен Снупи и на езерото Младост

Кактусите во велешко процветаа (фото)

Иако расте во сушни предели го има и кај нас

Највисокиот човек во историјата

Живеел само 22 години а достигнал 2м и 72 цм

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »