Мирна новогодишна ноќ!

Во Велес без инциденти, повредени, прејадени, напиени...

Среќна Нова 2015

Нека новата година исполни дел од Вашите соништа

Не чекајте снегот да се стопи,треба да го исчистиме

Некои ја почитуваат одлуката, други не, ама снегот сам не заминува

Прогласени најдобрите велешани за 2014-та (фото)

Кој е најдобриот полицаец, пожарникар, земјоделец, хуманист, занаетчија, комуналец. Градоначалникот Чадиев вети крупни инфраструктурни објекти за наредната година

Романтично предновогодишно запросување

Баже на оригинален начин ја побара неговата девојка Маја за сопруга.

Тина Сара, Стефани и Ивона сонуваат Дедо Мраз да им донесе дом

Помошта се потроши, куќата на Давчевски остана недоградена

Честит католички Божик

На сите посетители на ТРМР од католичка вероисповед Честит Божик

Преку ноќ киоскот стана дрвена колиба

Се разбира работено е на диво, без дозвола во центар на градот

Конечно вода за жителите на населба Порцеланка

Догодина ќе се реши и проблемот со отпадните води

Зимата стигна ноќеска во три минути по полноќ

Снегот ќе дојде подоцна...На Јужната хемисфера започна летото

Шести отворен ден на турската заедница во Велес (фото)

Се претставија со фолклор, уметност и храна

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »