Пензионерите поделија пакети храна и пари на 60-тина семејства пензионери кои се во лоша материјална и здравствена состојба

Секој работен ден се дели бесплатно ручек на социјално загрозени членови во дневните центри за пензионери во Теово, Извор, Чашка, Богомила и Градско

Дрекселмаер донираше возило за лицата со посебни потреби „Надеж“ од Градско

Донацијата е вредна 20 илјади евра

Државниот трудов инспекторат не нашол неправилности, иако работниците се жалеа дека биле принудувани да одат на работа иако имале симпоми на ковид-19

Извршени биле три контроли, во период кога нема ниту еден позитивен на ковид -19 во конфекцијата. Епидемиолошката состојба таму се води како неповолна

Маркарт Македонија следната седмица прекинува со работа оти деловен партнер бил позитивен на ковид-19

И додека други велешки компании, криеја, не беа отворени со јавноста, германската компанија ја покажа својата професионалниот во работата и се обрати на велешани

Граѓаните уплашени, надлежните смируваат, откако за три дена во Велес има 18 случаи на позитивни со ковид-19

На терен се екипите на Центарот за јавно здравје, санитарниот инспекторат по што ќе биде познато од кој кластер потекнуваат новозаразените -вели министерот Филипче

Црвен крст Велес подели 150 пакети храна од Фондација Отворено Општество

Досега хуманитарците поделиле повеќе од 400 пакети со храна на ранливите категории

Организацијата на жени од Велес делеше бесплатно заштитни маски во Горно Оризари и Раштани

Заштитните маски ги изработила Јагода Пачемска. Од организацијата потсетуваат дека имаат на располагање бесплатна правна помош и психолошка помош за жени жртви на семејно насилство

Автомобилите на пешачката патека на езеро Младост, посетителите по коловозот

Градоначалникот Коцевски апелира до несовесните возачи да ги почитуваат сообраќајните прописи

Десет лица оздравени од ковид-19, изминатиот продолжен празничен викенд

Сите тие претходно биле позитивни и во домашна изолација. Меѓу нив се и двете здравствени работнички, докторката од Итната помош и медицинската сестра од Инфективното одделение

За манастирот Св. Димитрија во близина на селото Степанци, Велешко (фото)

Малку позната, но убава црква со интересна приказна а непристапна поради лошиот пат

Во државен карантин 14 лица од подрачјето на Велес, Градско и Чашка

Се зголеми бројот на лица во изолација во велешко

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »