Прага станува нов Амстердам

Во Чешка е дозволено да се поседува 15 грама марихуана, еден грам кокаин или 1,5 грам хероин. Клубовите во кои слободно се пуши марихуана, станаа вистински магнет за туристите

ЈКП Дервен воведе чуварска служба на градските гробишта

Причина се реакциите на граѓаните по бројните напади врз велешани на гробиштата од црквата Св.Спас

Финансиска помош за семејството Митеви од локалната власт

50 илјади денари за семејството на кое му изгоре куќата а синот се бори за живот

Пиратите се посурови, изнудиле над 100 милиони долари

Пиратите и понатаму господарат со Аденскиот залив, иако во лов на нив се ангажираа водечки земји на НАТО, вклучувајќи ја и морнарицата на САД. Пиратството сега се претвори во голем бизнис во кој се вртат милиони долари, од кои живеат, не само крадците, туку и десетици илјади граѓани во Сомалија.

Пофалби и од републичкиот синдикат за велешките пожарникари

Награда за нивната пожртвуваност сервис за кафе и решо

Уште една обвинителка во велешкото Јавно обвинителство

Цветанка Новакова е избрана од Советот на Јавни обвинители за јавен обвинител во Велес.

Од викендов започнува летното време на сметање

Сабота ноќта еден час помалку спиење

Храбри пожарникари, во застарена лична опрема

Велешките пожарникари покажаа голема пожртвуваност, а на виделина излезе дека имаат постара лична опрема.

Починатите во капела 24 часа, најмалку

Велешани затечени од новината дека починатите мора да ги чуваат во капела, во спротивно казна

Велешанец останува во Јапонија и покрај лошите вести

Александар Шурбевски две години живее во Кјото Јапонија, но и покрај лошите вести кои доаѓаат по катаклизмичниот земјотрес и проблемите со атомската централа во таа земја, не се враќа дома

Нема да се легализират ниту дивоградбите на Рамина

Бидјеќи реонот на свелчиштето Рамина беше прогласен за заштитена зона, дивоградбите кои таму постојат нема да бидат легализирани

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »