Фонтаната во Младински депонија за отпад

За 40 дена оваа фонтана се чистеше по трет пат. Се чистеше и фонтаната кај Авона

Судија и обвинител од САД во посета на Основен суд Велес

Се разговарало за споредбените искуства и позитивни практики од судскиот систем на Соединетите Американски Држави

Лани во Велес имало осум самоубиства

Бројот од година во година варира. Кои се причините што луѓето посегнуваат по сопствениот живот

Како македонските гласачи гласале на претседателските избори, во петте претходни

На кои избори имало најголема излезност, на кои најмала, кои избори имале најмногу кандидати, кога најмалку, кога имало најмногу неважечки ливчиња, кој кандидат победил најубедливо

Велешани со посета на манастирот Св. Димитрија го одбележаа Источен Петок Балаклија (фото)

Балаклија, односно Источeн Петок е денот што духовно го обединува градот Велес и неговите жители

Лани шестмина татковци од Велес, користеле породилно

Законот дава, татковците слабо го користат

Одбележани 116 години од Солунските атентати

Гемиџиите успеале да ја извршат најголемата терористичка акција на нивното време. Тие биле млади идеалисти кои ги положиле своите животи за својата татковина Македонија

Волонтерите од Општинскиот Црвен крст во акција за помош на ранливите категории семејства

Се помогна на пет семејства да имаат подобри услови за живот

Љубе Ристов по 26 години работа како домаќин во Пензионерскиот, замина во пензија

Гостите велат дека тој за сите овие 26 години, со никого не се скарал, со никого не се замерил, напротив со сите живее и сите имаат убави и топли зборови за Љубе

Секоја недела нека ни биде ден на семејни собирања и радости - порача Владиката Агатангел

Велигденско послание на Митрополитот Повардарски Владиката Агатангел

Заев - седејќи дома на 5-ти мај враќате режим

Не сакам да помислам што може да се случи со нашите животи, со државата, ако другата опција победи - кажа претседателскиот кандидат Пендаровски

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »