Сработеното од децата мајстори, изложено во Касапови

Делата од грнчарската, столарската и ткајачката работилнциа пред јавноста

Кој се сака да биде директор на ЈКП Дервен?

Шестмина велешани конкурирале за прв човек на комуналците

Подгответе се за уште едно жешко лето во Македонија!

Не очекува уште едно долго, врело лето... Ќе падне ли годинава рекордно измерената температура во градот од 43,5 степени

Камбек на брадата

Судејќи според одушевеноста на женскиот свет, изгледа дека воопшто не им пречи кога мажите ќе пуштат брада.

Чествување за Рацин на Лопушник

На денот на смртта на поетот Рацин, посета на местото каде тој беше застрелан

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните во Велес не излегоа да го слушнат Црвенковски

На плоштадот имаше луѓе и од Штип, и од Кавадарци, и од Прилеп, и од Скопје, и од Куманово, но најмалку имаше луѓе од Велес, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Невремото удри со град во велешко

Засега нема пријави дека има штети, иако бил со големина на лешник

Крени глас за иднината митинг на СДСМ

На митингот владејачката ВМРО-ДПМНЕ беше жестоко обвинета, по три години од локалните избори 2009-та, дека таа до победата дошла со фалсификат.

Гужвите пред матично се поради повеќето служби кои таму работат

На мал простор има четири служби поради кои се создаваат гужви пред влезот, тврдат надлежните

Аце Коцевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Велес

Тој догодина ќе ја бара поддршката нa граѓаните за трет мандат

Велес, Венеција на Балканот при пороен дожд

Пролетните врнежи го актуелизираат старото болно прашање на градот, поплавените улици и одводната вода

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »