И четворица велешани беа дел од илјадниците кои го спасуваа Шабац

Здружението за безбедност на вода и планина МАКЕДОНСКИ СПАСИТЕЛ Велес се приклучи кон акција за помош на населението кое живее во местата погодени од поплави во Србија

Најзабавниот граничен премин во светот

Од Шпанија во Португалија преку кабел. Возењето 15 евра

Матурантите да не возат на матурската вечер

Младите возачи, иако се матуранти, не смеат да управуваат моторно возило по 22 часот, без присуство на возрасен возач во возилото, а толеранцијата за алкохол кај нив е нула

Предадени средствата од саботниот хепенинг на Црвениот крст

Собрани беа 13 илјади денари кои ќе се искористат за патување на лицата со церебрална парализа кои ќе заминат во јуни на рехабилитација во Црна Гора

Желбата поголема од повредата

Зоран Димов му се врати на спортот, учествуваше на Скопски маратон на 21 км

Мојата приказна за 151 година од Црвениот крст

По повод 8-ми мај – Светскиот ден на Црвениот крст Општинската организација на Црвен крст оД Велес организираше промотивно-хуманитарна манифестација

Шест најпознати политички заговори

Таинствените заговори за смена на власта и за убиство на политичари се стари колку и цивилизацијата. Од државен преврат во антички Рим до атентатот врз Линколн, ова се фактите за шесте најславни (по лошо) политички заговори.

Реконструкцијата на мостот Гемиџии го забави сообраќајот во Велес

Колоните возила кои чекаат да преминат од едната на другата страна, кога е спуштена рампата се долги до фонтаната кај Сармаале

Повреденото куче Ото се подготвува на пат за Франција

Има повеќе повредени и претепани бездомни животни отколку што младите волонтери од Гласот на животните можат да им помогнат

И по дожд годинава велешани на манастир

Ниту врнежливото време не пречеше велешани масовно пеш да се упатат кон манастирот Св. Димитрија

Иселените од Рамина останаа без кирија

И додека тие стравуваат дека ќе бидат иселени од куќите каде се времено сместени, од Министерството уверуваат исплатата ќе продолжи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »