Иде Водици, Вардар во Велес до коленици

И ова зимо нивото на Вардар под просечно

Вечерва земјотрес ги уплаши велешани

Бил со јачина од 2,6 степени на 7 км североисточно од градот

Фустан од природно зеленило, дело на Јагода Пачемска

Таа деновиве, пригодно за Нова година создаде природен фустан со зеленило од зимзелени дрвја а за зиработка и биле потребни 6 часа

Бадникова поворка по втор пат и во Велес (фото)

Петстотини дечиња од градот је пееја Божикната (Бадникова) песна Вечниот Бог

Како се дочекува Новата година ширум светот

Со кршење чинии, со пудинг од ориз, да се изедат 12 зрна грозје или 12 грејпфрути

Честитки за Божик. Христос се роди

Бадникова вечер на жените од Велес

Цел е дружење на жените, со запазување на Божикните вредности

Три склопени брака во првиот работен ден во 2018-та

Првата регистрација беше на Розета Душковска и Петар Петрушевски

Првото бебе во 2018-та е женско

Тоа е рожба на семејството Алиови од Горно Јаболчиште. Лани во велешка Болница се родиле 649 бебиња

ТрМр Ви посакува Среќна Нова 2018-та година

Ценете го секој момент кој Ви го подарува животот и имајте СРЕЌНА Нова година!

Тодор Митушески пензијата ја дава за Црвен крст

Во градот има многу луѓе на кои им е потребна помош, но има малкумина кои даваат

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »