Софија Лорен гола за “Пирели" на 71 година

Славната италијанска актерка Софија Лорен ќе се слика гола за познатиот календар “Пирели" во 71 година од животот.

Шо и е на велешкава вода за пиење?

Има неверојатен вкус, на батак, тиња. Шо е работава?

Dj Ilina во клуб IN

Сабота, 08.07.2006 (PMG collective)

Парламентарни избори 2006

Во новиот Републички парламент Велес ќе биде претставен со тројца претставници, двајца од власта еден од опозицијата.

Има само 21 година, а е татко на дури 7 деца

Кит Мекдоналд, невработен Британец на возраст од 21 година деновиве ќе стане татко по седми пат за помалку од седум години, а сите деца се од различни мајки.

МРТВ забранува некој друг да дава коментари за натпреварите од светското

До крајот на светското првенство во фудбал Јанко Илковски повеќе нема да ги коментира натпреварите од мундијалот. Од МРТВ успеале да издејствуваат негово симнување од етерот и гасење на неговата емисија на Клаб ФМ.

Семафор

Е ова ти се вика семафор. Вакви треба да бидат семафорите на сите стадиони, па да видам после дали ќе има непосетени натпревари. Е сега овој е малку пристрасен кон Германија, ама нема везе, прототип е ќе се усовршат.

Опасниот Астероид помина покрај Земјата

Астероидот кој со голема брзина и се приближуваше на нашата планета, помина покрај Земјата на растојание од 400.000 километри, слично на оддалеченоста на Месечината од Земјата...

Манојле, нема фудбал! АС БУБАТА ОХИ

Не сакам многу многу да копирам текстови, ама ова едноставно не можев да се воздржам да не го пишам за „насите комсии грекоси“...

Роналдињо не ја избегна клетвата

На ниту еден од последните 13 мундијали фудбалерот што претходната година ја добил наградата за најдобар светски играч не го оправдал овој епитет и успеал да стигне до трофејот светки првак.

Јувентус, Милан, Фиорентина и Лацио исфрлени од Калчото

Милан, Фиорентина и Лацио да бидат префрлени во втората лига, а шампионот Јувентус да биде казнет со преселба во трета лига...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »