За разбојништво врз грк, 18 години робија

Тројца богданчани се осудени на вкупно 18 години затвор за разбојништво врз државјанин на Грција, кого го ограбиле ветувајќи му дека ќе го носат кај проститутка.

Хуманост за училишните деца

ФОНД - 365 дена /денар-цент

Гатач им одзел 14 илјади евра на двајца велешани

Штипјанец „обработил“ двајца велешани велејќи им дека е гаталец и дека може да им ги реши личните семејни проблеми.

Црн сообраќаен викенд во Велес

Во две одвоени сообраќајки, викендов во Велес тешко се повредени две лица, кои се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. Прватга се случи на наплатната рампа кај село Новачани, во близина на Езеро Младост.

И Фуере се поклони на Рацин во Лопушник

Трагедија за еден народ е да се загуби човек како Коста Солев Рацин, мислител и авангарда на своето време порача од местото на погибјето на поетот, на Лопушник градоначалникот на Велес Горан Петров.

Македонската ватерполо репрезентација за Светското првенство ќе се подтотвува во Велес

Репрезентацијата во Велес каде ќе тренира на базенот Снупи. Подготовките ќе бидат од 22 јуни, па се до 15 јули кога треба да се заокружи подготвителниот циклус.

Стрип училиште во Велес

Како израз на дамнешните желби поттикнати од работата на стрип школи во Лесковац, Загреб и во Велес почна да работи постојаното „Стрип училиште“

Пролет во Велес

Mај, наубавиот месец во годината низ слика

Светските чуда во Велес

Најмладите велешанчиња на градот му ги подарија светските чуда, барем за еден ден.

Велес некогаш и сега (дел 2)

20 години ЕД „Вила Зора“

Најстарото еколошко друштво во Македонија „Вила Зора“ од Велес ја одбележа двесетгодишнината од постоењето и тие се горди што се прва невладина организација која се посвети создавање на подобри услови за живеење во здрава животна средина.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »