Велес домаќин на Мали Олимписки игри

Од денес до сабота околу 800 ученици од 5-то до 8-мо одделение ќе учествуваат на 5-тите Мали Олимписки игри, наменети за основните училишта кои ќе се одржат во Велес.

Ќе има ли каде летово велешани да се освежуваат?

Пропадна лицитацијата со кој велешкиот пливачки базен се нудеше да добие нов корисник откако претходниот не ги исполнувал условите од договорот па локалната власт го раскина.

Од есен во Велес две нови студиски групи на Технички факултет од Битола

Од есен во Велес дисперзирана настава ќе одржува Техничкиот факултет од Битола за насоките сообраќај и информатика и компјутерска технологија, информираше градоначалникот на Велес Аце Коцевски.

Интернет порно

Интересна статистика за интернет порнографијата, прикажана на уште поинтересен начин. Не се штедете да ја погледнете.

Фатени рибокрадци на езеро Младост

Чуварската служба на ЗСР „Бабуна“ од Велес открила двајца рибокрадци кај кои пронашла големи количества на мрежа за ловење риба како и неколку килограми на риба.

Ограбена жена

Велешанката А.Р (36 год) во вторникот вечерта била нападната додека си одела дома, откако претходно пазарела во блискиот маркет.

Се продаде кабелската ТВ Спринт

Велешката кабелска телевизија „Спринт“ е продадена и од неодамна таа е во сопственост на бугарската компанија „Кабел Тел“.

Слики од целиот свет

Слики од целиот свет, па и Македонија. Одберете територија и ќе добиете албумче со слики. Кликнете на секоја слика за да ја зголемите.

Бесплатни СМС пораки

Сакате бесплатни пораки? Ајде на повеќе...

Каде има бесплатни книги?

Барате некоја книга во електронски формат? Нема проблем, само пробуричкајте по сајтовиве на следниот клик :)

Песните од Евровизија 2007 на послужавник

Сите песни од Евровизијава можете да си ги симнете од линковите што се наоѓаат на страницава...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »