Матуранти од Гимназија „Кочо Рацин“

Новата галерија на Гимназија „Кочо Рацин“, каде се поставени овогодинешните и минатогодишните матуранти....

За љубителите на папагали

Ако решите да купите папагалче, сигурно ќе наидете на проблем: Нема папагал никаде по градов. Почнав да се распрашувам од каде можам да купам; патот ме однесе кај Димче Андов на Којник.

Петиција за подобар хамбургер

Хахахахаха :))))) Се изнасмеав од текстов што го имаат напишано некои од скопските обожаватели на хамбургерот од 7-ца (верувам многумина од нас Велешаните имаат јадено таму), па еве еден линк до петицијата, чисто да видите како изгледа, а можеби откако ќе го прочитате текстот и ќе гласате :)

Пресуда за „Инвестас“

Велешкиот суд се прогласи за ненадлежен во процесот во кој Инвестас си ги бараше назад парите од данокот на промет.

ЕЛЕГИЈА ЗА ТЕБЕ - низ слики

Фотографии од премиерата на филмот "Елегија за тебе". Или како Велес барем една вечер изгледаше на Холивуд.

ЕЛЕГИЈА ЗА ТЕБЕ - Не можев да премолчам

Зборот е најсилниот од се, во светот на човекот. Тој може да те издигне и собори, насмее и расплаче, плени и одбие...

Помина премиерата на филмот "Елегија за тебе"

Помина премиерата на филмот "Елегија за тебе", немам намера да го коментирам филмот, само сакам јавно да прашам: ЗОШТО ФАМИЛИЈАТА НА КОЧО РАЦИН НЕ БЕШЕ ПОКАНЕТА НА ПРЕМИЕРАТА???

Промоција на филмот „Елегии за тебе“

Утревечер во 22 часот на три локации во Велес ќе се одржи промоцијата на филмот „Елегии за тебе“ на Данчо Стефков и Васил Зафирчев.

Смртната постела на Кочо Рацин

Александар Солев застана молкум пред смртната постела на неговиот брат Кочо Рацин, која за прв пат е пред очите на јавноста.

Обвинителен акт против судијата Јордан Лазаров

Основното Јавно обвинителство од Велес подигна обвинителен акт против судијата Јордан Лазаров за сторени две кривични дела.

Безжичната енерегија, чекор поблиску

Американските истражувачи успешно тестираа експериментален систем кој доставува електрична енергија до направи без употреба на жица.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »