Firefox - Гинисов рекорд во симнување

Звучи интересно? Се што треба да направите е да го симнете Firefox 3 во текот на „Симнувачкиот ден“ (Download day) и со тоа да помогнете во поставувањето на рекорд (највеќе симнувања на софтвер во текот на 24 часа).

Убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ, велешани со тројца пратеници во парламентот

ДПА со 101.123 гласа. ПЕИ доби 14.489 гласа.Обработените податоци укажуваат дека излезноста на ниво на државата е 57,45 отсто.Во третата изборна единица „За подобра Македонија\" има 112.155, „Сонце\" – 51.418, ДУИ – 2.710, ДПА – 554.

Македонија го освои турнирот Трофеј на Македонија одржан во Велес и Скопје

Репрезентацијата на Македонија го освои Трофејот откако на финалниот натпревар, одигран во Велес во салата 25 мај пред илјада гледачи, ја совлада репрезентацијата на Египет со 38:35, учесник на ОИ во Пекинг.

Младите најмногу зафатени од епидемијата на заушки, сите тие вакцинирани со хрватски серум

Најголемиот број на заболени од заушки во Велес, се вакцинирани со серум од Имунолошкиот завод од Загреб – Република Хрватска, ова се статистичките показатели обработени од Заводот за здравствена заштита во градот.

Купувајте македонски производи

Дали ќе се продаде и кој ќе биде новиот сопственик на велешки МХК Злетово?

Дали ќе се продаде и кој ќе биде новиот сопственик на велешки МХК Злетово ќе се знае на 17 јуни напладне, вака реши Собранието на доверители на комбинатот кој е во стечај.

Стотици патници во неделата навечер останаа на железничките станици од Богомила до Зелениково

Стотици патници во неделата навечер останаа на железничките станици од Богомила до Зелениково бидејќи возот кој сообраќал на линијата Битола –Скопје бил со намален број вагони а преполн со патници.

Тешко повреден откако паднал во дупката од лифтот

Гостин паднал во дупка од лифт и се здобил со тешки скршеници, опасни во живот и пренесен е на КАРИЛ во Скопје.

Windows 7 со multi-touch

Наредната верзија на Windows треба да се појави во 2010 и треба да има multi-touch подршка.

Русија победник на Евросонг, како и зошто отпадна Македонија од финалето?

Русија и нејзиниот претставник Дима Билан се годинашниве победници на Евросонг 2008 кој се одржа во Белград. Нашите Тамара, Врчак и Адријан не се пласираа во финалето, па сигурно ќе ве интересира како минавме на гласањето во полуфиналето.

Спортски занимливости

По еден милион евра награда за фудбалерите на руски Зенит.. Шкотскиот првак пехарот го доби од хеликоптер.. кој се првите 11 фудбалери на Примера лигата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »