Топ 100 светски чуда

Кои се светските чуда? Почни од пирамидите во Египет, преку Мачу Пикчу во Перу, Бора Бора во Пацификот, пази ваму: ДУБРОВНИК, па Стонхенџ во Англија и тн.

Зависности на современиот човек

Во шопинг кога си осамен, на Интернет - за да си сам....

Холивудските ѕвезди и парите вложени во нив

Ако решите да снимате филм, а сакате притоа да си ја зголемите сметката, тогаш ќе ви треба ѕвезда што се исплатува. Сега, веројатно, се прашувате како да знаете кој тоа може да ве направи богати, еве мала помош.

Избран најтимот ма Мундијалот

На два дена пред крајот на мундијлаот, дел од техничката група на ФИФА вчера го објави тимот од 23 најдобри фудбалери на ова Светско Првенство.

Нај изјава во врска со фудбалот

Фудбалские фанови во целиот свет едногласни. Бил Шенкли, легендарниот менаџер на Ливерпул, го доби признанието за најдобра изјава во врска со фудбалот

Загаденоста на водите од рекреативните центри во Велес

Заводот за здравствена заштита од Велес ги изнесе податоците од степенот на загаденоста на водите од рекреативните центри во околината на градот, кои излетниците ги користат како освежување во овој летен период.

„Папрадиште 2006“

Од вчера (сабота) до 20-ти јули во селото Папрадиште се одрж?ва втората сликарско-копаничарска колонија „Папрадиште 2006“.

Ете шо било со водата

Изминатите неколку денови велешани се жалат на мирисот на водата од Градскиот водовод.

Бесплатни компјутерски книгици и туторијали

Бесплатни електронски книги за повеќе компјутерски теми.

Фотографија

Michael Muller фотографија. Проверете само како можете да ги менувате сликите.

Временски зони

Проверете ги временските зони. Најдете некој град.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »