Удар на дигиталното подземје

RELOADED, KNIGHTS, TFCiSO, Unreality, DRAGON i Cinemaniacs - се само некои од бројните имиња на сцената на нелегалните „издавачки“ групи кои се уапсени...

StopBadware.org коалиција

Технолошките гиганти Google Inc., Lenovo Group Ltd. и Sun Microsystems Inc. финансираат непрофитен проект за борба против \"badware\"...

MTV Adria сепак не гасне

Водителите на \"Ем-ти-ви Адрија\" не успеале да ја заработат ни првата плата на оваа телевизија, а веќе се \"шушнало\" за нејзино затворање.

Он нет од април ќе стане фиксен оператор

Интернет провајдерот \"Он нет\" ќе биде првиот алтернативен фиксен оператор кој, почнувајќи од април, покрај \"Македонски телекомуникации\", на граѓаните ќе им нуди меѓународни разговори, разговори кон мобилните мрежи и обратно однадвор кон македонските корисници по евтини конкурентни цени.

Ќумбев тренира на минус 20

Неверојатни студови и поларна зима го испрати македонскиот фудбалски интернационалец Панче Ќумбев, кој е член на полскиот прволигаш Гроцлин.

Тоше во харем!

Убавици на куп, олабавена атмосфера, професионалци зад камери - така некако изгледаше почетокот на снимањето на најновиот спот на Тоше Проески

Отворен мотел во селото Богомила

Здружението на граѓани \"Галеби\" од Чашка, со проектот Развој на општините, реализиран преку Светската банка, го отвори мотелот \"Богомила\", во истоименото село, во реонот на Азот.

Подобро затоплување на две училишта во Велес

Две училишта од Велес ќе имаат подобро затоплување, кога ќе се реализира проектот за енергетска ефикасност, вреден 61 илјада долари.

Сеирџии

Најсеирџиски места за следење на фрлањето на крстот!!!

Friends повторно

Популарната ТВ емисија Friends се враќа на ТВ откако шесте ѕвезди се согласиле да одглумат во четири едночасовни специјални емисии.

Da Vinci Code ќе го отвори Канскиот фестивал

Филмската верзија од трилерот The Da Vinci Code ќе го отвори 59иот Кански фестивал на 17 Мај, два дена пред филмот да биде издаден на светско ниво.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »