Борис Мајсторов

ГЛАСОТ НА НАШЕТО ДЕТСТВО ОД РАДИО ЕМИСИИТЕ: БОРИС МАЈСТОРОВ Бев Калимеро, Тоше мачорот, мечето Ушко, Банана мен

Велешани во клучна битка за иднината на градот, без Топилница

Зелената коалиција, составена од 10-тина граѓански здруженија и Општина Велес, поведоа иницијатива за промена на Деталниот урбанистички план на локалитетот на Топилницата.

Кој го фати крстот на Водици во Велес

Кој го фати крстот на Водици во Велес и како овој чин можеше да биде прекинат

Турцизми

БЛИЗНАЦИ - сарадан чоџук ГРУПЕН СЕКС - буљук фукара БИНГО - ќелепур к\'смет...

Македонскиот Евросонг сепак без Бојан 13

Македонската телевизија како организатор на изборот за Евросонг ги повлече шесте изведувачи...

NOD32 прогласен за најдобар антивирус во 2007

Антивирусниот софтвер NOD32, дело на словачката компанија ESET која е позната по производство на најнапредни софтверски решенија за проактивна заштита на компјутери, се закити со титулата \"Најдобар антивирусен софтвер за 2007\".

„Нано“ најевтиниот автомобил во светот

Индиски Тата моторс го претстави најевтиниот автомобил во светот

Бојан 13, Ноне, Синтезис, Ламбе, Паркети... За македонски учесник на Евровизија

Годинашниот избор на Македонската песна за Евровизија ќе се случи на 23-ти февруари во Метрополис арената (Сајмиште) и на него ќе учествуваат 21 пеач.

Семејството Катранџиеви

Како по десет години семејството Катранџиеви доби покрив над главата. Или сепак има Дедо Мраз

Велешанецот Ратко Пајдаков

Велешанецот Ратко Пајдаков е пример за хуманист и човек, кои покрај неволјите кои животот му ги приредил, работи, твори и помага на луѓето.

Велешанец, пирограф, кој со чкорчиња ги црт? делата на Дирер

Велешанецот Ангел Мишков ( 37 год) се бави со уникатно хоби, кое му премина во професија.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »