Миризлива иднина за Интернет мрежата

За една деценија мрежата ќе може да ви пренесува мириси исто како што пренесува податоци, предвидува еден извештај. Предвидувањето доаѓа заедно со едно поопширно истражување, спроведено од Јужно-Корејската влада, која ги испитува потрошувачите што очекуваат од идните технологии.

Alain Robert, францускиот спајдермен

Лудост или храброст...

Уметничка храна

Да ти е мерак да јадеш!!!

Локатор за мобилни

Еве ви еден сајт каде што може да го лоцирате секој мобилен телефон и ќе ви отвори карта у детали каде се наоѓа корисникот. Сега Вашите мажи/дечковци, сопруги/девојки, нема кај да бегаат, само запишете го телефонот и ви покажува со грешка до 10 метри. Нема бегање, кликнете на линкот!

Хидросистемот „Лисиче“

На Хидросистемот „Лисиче“ во тек е монтажата на хидромеханичката опрема а градежните работи се завршени со 95 отсто од потребното, по што тој на почетокот од наредната година би бил готов а Велес ќе добива квалитетна вода за пиење.

Каролина Гочева победничка на „Евросонг 2007“

Каролина Гочева победи на „Македонскиот избор на Песна за евровизија 2007“. Песната се вика „Мојот свет“ која Каролина ќе ја испее на квалификациите на 10 мај во Хелсинки (Финска), и ако помине, во финалето на 12 мај.

Виртуелен живот (Second Life)

Second Life (Втор живот), е виртуелен свет на Интернет кој скоро 2 милиони луѓе го имаат откриено. Вие сте претставени како компјутерски-генериран карактер (аватар) кој што може да се движи наоколу, да лета, телепортира или да разменува откуцани коментари со останатите жители (аватари).

Номинации за Оскар (25.02.2007)!

Некои од презентерите: Ben Affleck, Jack Black, Jessica Biel, Tom Cruise, Penelope Cruz, George Clooney, Tom Hanks, Will Ferrell, Jennifer Lopez, Queen Latifah, Jaden Christopher Syre Smith (син на Will Smith), John Travolta и минатогодишниот Оскаровец Reese Witherspoon.

Аднан во R.P.M и Process

Аднан , Чико и Тони Зен имаа одлични настапи во Скопје. Првиот на 23.02.2007 во R.P.M заедно со неговиот хост Чико, на кој подоцна се придружи и специјалниот гостин Тони Зен.

Финта за десктоп позадина

Потребни реквизити: Дигитален апарат со кабелче, неколку кликања со маусот и желба за разбивање монотонија. Сето ова е бесплатно и трае неколку минути.

Чепкање во носот

Сите сакаат да си чепкаат во носот, па и славните личности

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »