Ентер, Инбокс…

Навистина не разбирам… На кого му текнало наместо водители на ТВ да става компјутерски генерирани ликови...

Вицови

-Тато, тато, како сум дошол на овој свет? -Те донесе штрк, синко. -Е, тато, тато, ти сешто онадуваш!

Некаде во Велес?

Место да не ве асоцира на некое во Велес? Мене да, ама искрено изгледа некаде во Русија е!

Пари, пари, пари

Која сака да седи на пари, нека повели!

Тајно снимал филм од сексуален акт

Дваесет и четиригодишен кочанчанец е осомничен за обљуба на немоќно лице откако без знаење на својата девојка, тајно снимал додека имале сексуален однос.

Cosmic Stacker

Ослободете го својот ум со оваа супер puzzle игричка!

Bad Sector во Баба

Еден од поактивните бендови во градот [b]Bad Sector[/b], ќе настапат во клубот [b]БАБА[/b] ПЕТОК 24.02.2006

Пилешка кашлица

Се шири птичјиот грип во регионот и светот: нови случаи; Македонија засега „прелетана“. Во реонот на Дојранското езеро нема присуство на вирус на птичји грип; извршен мониторинг над Охридското езеро; гугутките од Прилепско угинале од атипична чума; Ветеринарната управа известена за 2 случаја на птичји грип во БиХ; пациентка со симптоми на птичји грип почина во Пловдив...

Нов почеток на велешкото кино

Од [b]06 Март[/b] започнува да работи повторно велешкото кино [b]„11 Октомври“.[/b]

Шапуриќ и Кошутиќ во посета на Велес

Средствата за решавањето на Рамина ги нема во годинешниот буџет и ќе се бараат од додатни извори преку ребалансот и тоа продажбата на Светскиот центар, дивидендата на Телеком и евентуално продажбата на ЕСМ. Владата побарала и општина Велес да се вклучи во решавањето на проблемот на свлечиштето.

Секс и ТВ

Ако на американските телевизии е зголемен бројот на сексуални сцени, тоа не значи дека треба да ги „копираме“ за да бидеме барем „исти“ како нив (ако не и „поголеми“, како што знаеме да бидеме „поголеми“ Англичани од Англичаните).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »