Тенот според летните активности

Кој шо ќе прави летово, така и ќе се исонча!!!

Градскиот базен ќе започне да работи

Позната е цената на влезницата на Градскиот базен, таа ќе изнесува...

Се продава „Колска“

Министерство за економија преку јавен повик ја понуди велешката фабрика за шински возила „Колска“ на продажба.

Нов претседател на СДСМ за Велес

Марјанчо Николов е новиот претседател на СДСМ за Велес. Тој беше единствениот кандидат за претседател на изборната конференција...

Зошто е откажан концертот на Жељко Јоксимовиќ

Концертот на Жељко Јоксимовиќ, закажан за петокот навечер во салата 25 мај не се одржа. Причина за ова е што...

Состојба на такси возилата во Велес

Со воведувањето на лиценците за такси возилата драстично е намален бројот на дивите таксисти во Велес, за сметка на тие што се решија да работат согласно законот велат во локалната самоуправа на градот.

Користење на МЕАП кредит

ЈКП Дервен се реши да искористи 3,1 милион евра од кредиот МЕАП кој градот го подигна од Европската Банка за Обнова и Развој во висина од 4,8 милиони евра.

Научниците креираа 4D холограм од човековото тело

Научниците од Калгари Универзитетот презентираа комјутерски генериран холограм од човековото тело, и акцентираа дека оваа технологија би можело да им помогне и на лекарите и на пациентите.

Семакедонска православна средба одржана во Велес

Тука сме за да го изразиме нашиот силен дух и да се заблагодариме за нашето вечно и непрекинато македонско постоење, за да се потсетиме на нашите претци кои во услови на немаштија и ропство пркосеа со кренати глави...

Братоубиство во Велес

Брат уби брата на матурска прослава, поради прегласна музика, ова се случи во петокот ноќта во Велес.

Велес домаќин на Мали Олимписки игри

Од денес до сабота околу 800 ученици од 5-то до 8-мо одделение ќе учествуваат на 5-тите Мали Олимписки игри, наменети за основните училишта кои ќе се одржат во Велес.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »