Христијански празник Водици

Празникот Водици или Богојавление народот го празнува како еден од најголемите христијански празници.

Google на мобилен

Google во Четвртокот ја објави Google Personalized Home, веб страна која ви овозможува пристап до Gmail, новости, RSS и други информации од вашите мобилни телефони и PDA. Оваа услуга е бесплатна во САД и функционира на секој телефон кој има XHTML-компатибилен веб прелистувач.

Британскиот студент блиску до $1 000 000

Кога на 21 годишниот Британски студент Alex Tew му требаа пари за школарина, дојде до идеја која сите би ја сметале за откачена: да подигнеш $1 000 000 преку продавање на 1 милион пиксели рекламен простор од неговата веб страна и тоа $1 за секој пиксел.

Pitt and Jolie: Убави луѓе, убаво бебе?

Ако најубавиот пар на светот има бебе, како ќе изгледа?

Mozilla Thunderbird 1.5 полетува

Mozilla ја издаде својата ажурирана e-mail апликација Thunderbird 1.5, која е дизајнирана да овозможи подобрена безбедност и функционланост.

Palm Treo 700w

Ривалите Palm и Microsoft конечно се соединија. Palm Treo 700w Smartphone, претставен од Bill Gates во почетокот на Јануари, е првиот Palm уред заснован на Windows mobile оперативен систем од Microsoft наместо Palm оперативниот систем.

Wolf Creek (2005)

Ви препорачуваме: [b]Режија:[/b] Greg McLean [b]Жанр: [/b] Авантура/Хорор

Ја најдоа мајка му на Попај!

Нели си личат?

Ноќен Живот

Ај па да пробаме баш да вииме шо ни се подобрило во новава!

Ноне снима нов албум

Младата поп пејачка Ноне, во Новата година, најавува нов албум. На деби цедето, таа веќе почна да работи во студиото на Јован Јованов.

Дочек на Стара Нова Година

Тамара и Pleasure Band во Down Town за Стара Нова Година. Убав дочек на сите што ќе одат!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »