Во 2005-та речиси 92.000 жртви на природни катастрофи

Дали е почнат процесот на уништување-исчезнување на единствената „куќа“ на Човекот (од него самиот) проценете сами „со помош“ на следниов податок [b]Во природни непогоди во текот на 2005-та година ширум светот загинаа речиси 92.000, соопшти Меѓународната стратегија за намалување на катастрофи. [/b] ...

Мајкл Џексон ќе снима нов албум

Мајкл Џексон повторно се враќа во студио и планира следната година да издаде нов албум.

1-во место за руските студенти

На вчерашниот натпревар за програмирање, три студенти од Русија го освоија првото место.

Девојче за Том Круз и Кети Холмс

Вчера се роди првото дете на познатиот пар „ТомКет“ - Том Круз и Кети Холмс. Се вика Сури, кое на хебрејски значи „принцеза“, а на персиски „црвена роза“.

„Јас или таа“ од Ноне

Деби-албумот на ексклузивката на продукцијата „Премиер“, Ноне, вчера ја доживеа својата промоција пред новинарите и своите обожаватели.

Баба викенд

Случувања во баба...

Велес на Google Earth

Конечно и нашиот град на сателитска снимка...

Гимназија

Со новиот упис на ученици во прва година во средните училишта, предвидено е...

Велешкиот Градски парк

За градскиот парк, кој не е омилено место за прошетки на Велешани...

Што треба да знаат тинејџерите за контрацепција

[b] Што е контрацепција? [/b] Под контрацепција се подразбира употреба на различни сретства, мерки и методи со кои се спречува оплодувањето. Постојат повеќе типови на контрацепција.

Зоран Димов победник во планинарско трчање

Зоран Димов од Велес е победник на денешниот натпревар во планинарско трчање.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »