Уметност

Ептен добри слики, ми се зема здивот...

Танцување на шипка

Натпревар за танцување на шипка во Лас Вегас, 21.08.2006

Сообраќаен хаос во Велес уште еден и пол месец

Поради обновата на мостовите.

Рекордни 42 степени во Велес

Неделата 20 август, беше најжешкиот ден годинава во Велес.

Бели Црни патлиџани

Првпат гледам вакви црни патлиџани. Мама сабајле ги купила од пазар. Уште ги немам пробано за да кажам дали има некоја разлика, освен бојата :))

Партиски влошки

Добив на меил многу интересна реклама за хигиенски влошки која се емитува на радио 5FM, само овие се преобразени во Партиски влошки.

Мотел „Македонија“

На паркингот пред мотелот „Македонија“ кај Велес стигнуваат автомобили за да се одморат од напорното патување кон Грција. Наместо кафе, ладни и пијалаци и закуска најдоа затворени врати на објектот, кој е запустен и обраснат во трева. Тие се чудат зошто мотелот не работи.

Падна првата клапа од новиот македонски филм

Денес во Велес започна снимањето на новиот македонски филм насловен „Јас сум од Титов Велес“ по сценарио и режија на Теона Стругар Митевска.

Како синдикатот остана без кино салата?

Ова е скандалозен трансфер на сопственост, поради што замешаните кривично ќе одговараат, вели Мите Андов, претседател на Синдикатот.

Бушава... Не, не, морбидна азбука

Морничава, морбидна азбука...

Ирците создадоа бесплатна енергија!???

Оваа енергија не доаѓа од конверзија од некој друг извор и дека \"буквално е создадена\". Токму тоа е во судир со базичниот принцип на физиката според кој енергијата не може да биде создадена ниту уништена туку дека таа само ја менува својата форма...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »