Фалсификување на пари

Двајца велешани се фатени како печатат и дистрибуираат фалц денари, за што полицијата им поднесе кривични пријави за фалсификување на пари а истражниот судија им изрече мерка притвор.

Велешани две години плаќаа неуставно покачена ѓубрарина

Уставниот суд ја укина одлуката за висината на ѓубрарината во Велес која ја собира ЈКП Дервен.

Болницата Јасеново воведе две нови услуги од областа на кардиологијата

Болницата Јасеново воведе две нови услуги од областа на кардиологијата, со кои пациентите од Велес и околните општини не ќе мора повеќе да патуват до клиниките во Скопје.

ХАСАП систем на велешки пазар

Од почетокот на годинава започна примената на ХАСАП системот на велешкиот пазар.

Tенис Дејвис куп Македонија - БиХ во Велес, во март

Тениската дејвискуп-репрезентација на Македонија првиот меч од Втората евроафриканска зона против БиХ ќе го игра во салата „Гемиџии“ во Велес од 5 до 7 март годинава и тоа на земјена подлога.

Како да се стигне навреме на погреб во Св.Спас

Како во сцена од македонската црна филмска комедија „Викенд на мртовци“ на велешани при погребот може да им се случи, починатиот да го нема на последното испраќање или пак да пристигнат на друг погреб.

Мое, твое, наше...

ТРМР ја дозна сопственоста на двата дивовселени стана од по 156 и 116 квдрати, за кои неодамна се крена голема прашина.

Мензите на Пелагонија станаа сопственост на АД Киро Ќучук

Во период кога губи поради долгови или продава поголем дел од имотот, АД Киро Ќучук стана сопственик на двете згради на АД Пелагонија, кај велешани познати како мензите на Пелагонија.

Божиќна честитка од најмладите

Изработена од детските рачиња, со помош на нивната имагинација, децата од градинките „Димче Мирчев“ на овој начин „Христос се роди“ им ги честитаа Божиќните празници на православните верници.

На Велес му треба отпадна депонија само каде да се лоцира?

Ќе се бара локација каде да се смести регионалата отпадна депонија, која ќе го прибира отпадот од осум општини од Вардарскиот регион.

Велес остана без хотел

Велес остана без хотелско сместување за гостите што планираа да го посетат, па ако тие сакаат да преноќат ќе мора да патуват неколку километри подалеку од градот, откако пред десетина дена единствениот сместувачки капацитет, хотелот „Вила Зора“ беше затворен.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »