Велешанец загина во сообраќајна несреќа

Сообраќајка со еден починат на патот Градско - Велес

Натпревар по кајакарство јуниори во Велес

Како течеше почетокот на судењето на Левко Картинов за братоубиството

- Јас не сум убиецот на брат ми, тоа го сторија други луѓе кои седат овде во судницата, вака се бранеше Левко Картинов (47 год)...

Десет разлики меѓу северниот и јужниот пол

1. Поларни спротивности. 2. Најмногу мраз.

Tоп 10 најгрди имиња на бендови

10-те најгрди имиња на бендови за кои досега не сум размислувал за нивните имиња што значат, ама навистина држи вода објаснувањето зошто се рангирани!

Топ 10 CSS туторијали

Збирка CSS туторијали од Cameron Olthuis за сите програмери што знаат html/css барем малку од малку.

Герилски e-mail

Oтворете си привремена електронска пошта, зезајте се 15-тина минута, пратете му некому глупости (зезајте го, спамирајте го), само не злоупотребувајте оти не можат да ве казнат :)

Calvin & Hobbes

Влезете во светот на Calvin & Hobbes.

Студио за менување на изгледот

Бесплатно програмче за менување личен опис :) Од шминкање, менување фризура, до појачување на гради и пластична хирургија :)) Преземете си го, тежи само 4.34МВ

Како изгледаат 200 калории?

Во прилог разгледајте колку грама од кое јадење содржи 200 калории.

Ново велешко чудо

???????????????????????????????????????????????????

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »