Кровот на Спомен Костурницата повторно прокиснува

Кровот на Спомен Костурницата повторно прокиснува и го доведува во опасност најголемиот мозаик во Македонија, дело на Петар Мазев.

Инспекција на складиштата за дрво во Велес

Шумската инспекција затвори две приватни складишта во Велес по извршената проверка на три за потеклото на дрвата во нив.

Видео примери за фитнес и бодибилдинг

На оваа страница имате видео примери како треба правилно да се вежба со тегови. Лето иде, сите се у теретана, нели ;) Гледајте и учете!

Колекција Неочекувани фотографии

Најс, најс......

Mozilla го објави Thunderbird 2

Mozilla ја испорача конечната верзија од Thunderbird 2 е-mail клиентот, со која се подобрува начинот на организирање и означување на пораките. Корисниците можат да додаваат свои лабели на пораките, можност која одамна е присутна кај блоговите.

Разбојништво во Велес

Скопјаните Ш.Д. (16) и П.П.(19), заканувајќи се со пиштол, ограбиле таксист, завчеравечер во Велес.

„Зегин“ ја превзеде Винарската визба на Лозар

Винарската визба на Лозар, сопственикот „Зегин“ вчера ја превзеде во владение откако во утринските часови неговото обезбедување влегло во службените и работни простории.

Споменикот на Гемиџиите во Велес и натаму без имиња

До денот на одбележувањето на 104 годишнината од Солунските атентати има само осум дена (27 април) а споменикот на Гемиџиите и без текст и имињата на загинатите.

Активни дијаманти

Технологија на Phillips и дијаманти на Swarovski

Како велешани го одбележаа Источен петок - Балаклија

Секој прв петок, после Велигден кога илјадници велешани го посетуваат, повторно оживува манастирот Св.Димитрија.

Викенд во Црно-Бело

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »