Информации за СИДАта

ХИВ е вирусот што предизвикува фатална болест на имуниот систем, сида. Најмалку 28 милиони луѓе низ целиот свет до сега умреле од сида, откако нивните телесни одбранбени системи биле уништени од ХИВ-вирусот до степен кога и секојдневните инфекции стануваат опасни по животот.

Интервју со Роко Зифреди

Интервју со еден све-живо-по-списку-јебач.

„Очајните домакинки“ наскоро во продажба

Наскоро сите оние кои што сакаат и ке можат да мирисаат како „Очајните домакинки“ благодарение на...

Химна, заштитен знак и маскота

Велес наскоро ќе добие химна, заштитен знак и маскота.

Огромен кратер пронајден во Египет

Кратерот е широк 31 километар и е двапати поголем од досегашниот најголем кратер во Сахара.

Изложба и промовирана книга

Софија, 3 март (МИА) - Во Македонскиот културно-иформативен центар во Софија синоќа беше промовирана книга и отворена изложба на две македонски авторки.

8 - ми Март

Ајде 8 - ми Март иде, ово оно, демек меѓународен ден за правата на жената.

Елена Ристеска на Евросонг 2006

Елена Ристеска која припаѓа на младата генерација македонски поп пејачи, ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор на песна на Евровизијата што ќе се одржа во мај во Атина.

Книга на Милошевиќ

Соединетите Американски Држави и нејзините европски сојузници намерно ја разбија Југославија - тврди поранешниот југословенски и српски претседател Слободан Милошевиќ во својата книга која ја напишал во затворската ќелија во Хаг.

Атомосфера од маскенбалот во BB

Во саботата имаше доста маски низ градов, супер беше. Еве дел од маските во BB!

Аднан на евровизија?

Доста позитивна работа за Велес, наш претставник како кандидат за Евровизија. Подршка до Аднан и многу среќа! Националниот избор за „Песна на Евровизија“ ќе се одржи на 26 февруари, во едно од студијата на МРТВ, а на него ќе се изведат 20 композиции.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »